קורס פיתוח אפליקציות למובייל ווב: סילבוס

סילבוס

מבוא לעולם המובייל
נסקור במה שונה עולם המובייל ממה שהכרנו עד כה, מי השחקנים הגדולים, איזה אתגרים חדשים הופיעו בעקבות החידושים הללו ואיך אנחנו הולכים להתמודד איתם.


עיצוב רספונסיבי לווב עם CSS3
נראה איך לעצב את האתר בצורה כזו שיגיב למסכים בגדלים שונים בנפרד על ידי שימוש בCSS3 וסיפריות מוכנות מראש כגון: Twitter Bootstrap וZurb Foundation.


פ'יצרים מתקדמים של HTML5
נלמד איזה תכונות ייחודיות יש לHTML5 ואיך אפשר לנצל אותם במיוחד לפתיוח למובייל. כגון: זיהוי מיקום המשתמש, שימוש בטפסים מתקדמים, תגיות וידאו ואודיו, תגיות סמנטיות חדשות, תחליף חדש לפלאש (הקאנבאס, ושמירת נתונים אצל המשתמש (עד 5 מגה).


JavaScript & jQuery Mobile
מכיוון שבתהליך פיתוח למובייל לא צריך לדאוג להתאמה לכל מיני דפדפנים בעייתים (לדוגמא IE6) זה נותן לנו להתמקד בפיתוח האפצליקציה ולא לדאוג להתאמות. כתוצאה מכך כמה חברות פיתחו סיפריות קוד שמיודעות למובייל כמו: חQuery Mobile, Sencha ועוד... הסיפריות הנ"ל מאפשרים לנו בקלות לפתח אפליקציות ווב שמרגישות כמו אפליקציות (אייפון או אנדרויד) נייטיב.


קימפול ממבוייל ווב לאפליקציה נייטיב 
הדרישה לאפליקציות נייטיב (כמו אייפון ואנדרויד) גדלו למימדים עצומים בשנים האחרונות ועם זאת הביקוש לפיתוח למערכות הללו. לצערנו כל מערכת כזו דורשת פתיוח בשפה שונה. כתוצאה מכך כמו כמה פתרונות לבעיה כגון phonegap שמאפשרת לנו לכתוב את הקוד פעם אחת לווב ולצאת עם עם אפליקציית נייטיב לכל הפלטפורמות המובילות.


Ajax & JSON
בעזרת טכנולוגית JSON נראה איך אפשר לפתח אפליקציה שמגיבה יותר מהר ומנהלת את המידע בעזרת javascript וJSON על מנת לייצור אפליקציות יותר מהירות שמרפרשות רק את המידע שמשתנה בעמוד במקום לעשות "refresh" לכל האתר כל פעם שצריך לעדכן פיסת מידע קטנה.


כלים שימושיים
לאורך כל הקורס נכיר כלים רבים מאוד שימושיים שיחסכו לנו המון זמן ומאמץ בתהליך פיתוח למובייל